Реалізація повноважень органів  прокуратури

Відповідно до ст. 1311 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно  п.1 Перехідних положень Закону України «Про прокуратуру»  від 14.10.2014 прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів держави в суді.

Реалізацію покладених функцій та виконання завдань на цьому напрямку органи прокуратури здійснюють відповідно до ст.23 даного Закону.

Прокуратурою здійснюється представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

В межах реалізації своїх повноважень, органи прокуратури з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді мають право витребовувати інформацію, яка на законних підставах належить цьому суб’єкту, витребовувати та отримувати матеріали та їх копії.

Наявність чи відсутність даних підстав прокурор встановлює за результатами вивчення отриманої інформації та обґрунтовує їх перед судом.

З огляду на викладене, органи прокуратури мають право отримувати інформацію та документи на підставі ст.23 Закону України «Про прокуратуру», а враховуючи, що за невиконання законних вимог прокурора передбачена  юридична відповідальність,  їх надання на вимогу прокурора має обов’язковий характер.

Білогірський відділ Старокостянтинівської місцевої прокуратури звертає увагу жителів Білогірщини, що при встановлені порушень вимог законодавства у діяльності службових осіб району, фактів їх бездіяльності, що потребують прокурорського втручання, у тому числі реалізації представницьких повноважень, з метою захисту інтересів держави, необхідно звертатись у  Старокостянтинівську місцеву прокуратуру, за адресою: смт.Білогір'я, вул.І.Франка, 19 або по телефону 2-11-73, для вжиття відповідних заходів.

Начальник Білогірського відділу

Старокостянтинівської