Білогірський відділ Старокостянтинівської місцевої прокуратури вживає заходів щодо повернення земельних ділянок при подвійній приватизації

З метою виявлення фактів подвійної приватизації земельних ділянок в межах одного виду використання Білогірським відділом Старокостянтинівської місцевої прокуратури проведено опрацювання даних Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно та відомостей з Публічної кадастрової карти України.

За результатами вивчення виявлено випадки зловживання громадянами правом на отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Білогірського району.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою, та прийнято рішення про передачу трьом громадянам для ведення особистого селянського господарства 6 га землі. Земля розташована за межами населених пунктів Вільшаницької сільської ради.

Виявилось, що на час прийняття вказаних рішень зазначені особи вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок цієї категорії. При цьому, всупереч вимог Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області вони надавали недостовірну інформацію про наявність права на безоплатну приватизацію.

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, Білогірським відділом до суду подано позовні заяви з вимогами визнати зазначені накази ГУ Держгеокадастру в області про надання у приватну власність земельних ділянок вартістю 190 тис грн недійсними.

Крім того, за цими фактами місцевою прокуратурою розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України, за фактами шахрайства.

Начальник Білогірського відділу

Старокостянтинівської